Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Gminna Biblioteka Publiczna w Pęczniewie

Uroczyste Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 14.03.2023

PASOWANIE to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości uczniowie klas I otrzymali tytuł Czytelnika i stanęli przed pierwszym krokiem do samodzielnego czytania książek. 

Uroczystość rozpoczęła się od powitania uczniów oraz zapoznania ich z regulaminem i zasadami wypożyczania książek. Przyszli czytelnicy przed złożeniem przyrzeczenia, uczestniczyli w warsztatach czytelniczo - plastycznych. Pierwszoklasiści wykazali się znajomością alfabetu, a następnie z rozsypanki literowej ułożyli hasło BIBLIOTEKA, KSIĄŻKA.  Po zaliczeniu wszystkich zadań w obecności pani wychowawczyni, dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Następnie podpisali się pod przysięgą, a w dowód przynależności do grona czytelników otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki. Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy wypożyczyli sobie książkę do domu i zabowiązali się często odwiedzać bibliotekę. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.

Korzystając z okazji pragniemy podkreślić, jak bardzo ważne jest czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie. Czytanie na głos stymuluje pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy kreatywności, ortografii, empatii, a w szczególności jest cudowną receptą na nudę!

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy niezapomnianych przygód wraz z bohaterami przeczytanych książek!

 

 

Pasowanie na Czytelnika

Utworzono dnia 15.03.2023, 08:45

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 0

W tym miesiącu: 0

W poprzednim miesiącu: 26

Wszystkich: 2642